Devlet Destekli Lise

%100 DEVLET DESTEĞİ

Öğrencilerimizin eğitim öğretim ücretinin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla Devlet tarafından mezun oluncaya kadar karşılıksız olarak karşılanır.

MESLEĞİN TANIMI:

Mimari yapı teknik ressamlığını taslak çizimlerin incelenmesi, bina plan etüdü, plan ölçülendirme, projeyi donatma, merdiven çizimleri, zemin kat, bodrum ve normal kat, asma ve teras kat planları çizimi, çatı çizimleri, bina kesit ve görünüş çizimi, proje mahal listeleri oluşturma ve antet çizimi, rölöve ve maket yapma konusunda yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Çalışma Ortamı ve İş İmkanı

İnsan var oldukça barınma, dolayısıyla da yapı ihtiyacı var olacaktır. Ülkemizde inşaat sektöründe büyük ilerleme gözlenmektedir. Söz konusu durum bu alanda çalışacak iş gücüne olan ihtiyacı da beraberinde getirmektedir.

Mimari yapı teknik ressamlığı çoğunlukla kapalı alanlarda çalışmakla beraber, kimi zaman da açık mekânlarda görev yaparlar. Meslek elemanları görevlerini diğer çalışanlarla eş güdüm hâlinde İnşaat Teknolojisi alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;

*Mimarlık büroları, İnşaat mühendisliği büroları,Türkiye Cumhuriyeti Karayolları,Belediyeler,Bayındırlık, Havayolları,Petrol araştırmaları,Tapu kadastro,Devlet Demir Yolları,Devlet Su İşleri,Harita mühendisliği büroları,PVC imalat ve montaj sektörü,Ahşap doğrama ve kaplamacılık atölyeleri,Beton santralleri,İnşaat laboratuarları,Yapımcı inşaat firmalar vb. gibi yerlerde çalışabilirler.

Temel Bilimler Koleji

Temel Bilimler Koleji

Okullar, bölümler ve kayıt işlemleri hakkında bilgi alın. Randevu alarak kampüslerimizi ziyaret edin. Kayıt avantajlarını kaçırmayın.

Hemen Kayıt Ol!
Temel Bilimler

Temel Bilimler Koleji
Üniversite Kazanmada Bir Adım Önde Olun.

Arnavutköy
  • Anadolu, Yıldırım Beyazıt Cd. No.96 D:98, 34275 Arnavutköy/İstanbul
  • 0(212) 597 67 77
Sultangazi
  • Pirinççi Mahallesi, Eski Edirne Asf. No 92, 34270 Sultangazi
  • 0 (212) 595 09 12